Home » Rodzice » Rada Rodziców

Rada Rodziców

Szkoła Podstawowa
PRZEWODNICZĄCAAgnieszka Mielczarek
Za-ca przewodniczącejAleksandra Kranc
SkarbnikAndżelika Pielacka
SekretarzRenata Mrowicka

 

Drodzy Rodzice,

 

Zwracam się do Was, aby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące działania Rady Rodziców oraz kwot wpłacanych na Komitet Rodzicielski.

Rada Rodziców to nie jednoosobowa działalność gospodarcza, tylko Nasza cała społeczność. Z każdej klasy wytypowaliście Państwo po 3 osoby, które reprezentują Was na zebraniach, a My ( Prezydium ) reprezentujemy Was przed Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym.

Działalność Rady Rodziców – czy Komitetu Rodzicielskiego – warunkuje USTAWA z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty Art. 54. podpunkt 2. „W celu wspierania działalności statutowej szkoły lub placówki, rada rodziców może gromadzić fundusze z dobrowolnych składek rodziców oraz innych źródeł”.

Jak widać wg. Ustawy składka na Komitet jest nie obowiązkowa, ale proszę również pamiętać, ze te pieniądze wracają do waszych dzieci.

Wracają w formie paczek na choince, w formie nagród, prezentów czy sponsorowania tu gdzież dofinansowywania różnych innych przedsięwzięć organizowanych przez szkołę i nauczycieli.

Drodzy Państwo – to wszystko robimy z myślą o Naszych, Waszych dzieciach.

Na koniec każdego półrocza zostanie przedstawiony bilans finansowy Rady Rodziców do wglądu dla Państwa na zebraniach klasowych.

W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji.

 

 

Przewodnicząca Rady Rodziców

Related Images:

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930