Home » Szkolny Klub Wolontariatu

Szkolny Klub Wolontariatu

Działania Szkolnego Klubu Wolontariatu
w Szkole Podstawowej w Krzymowie



 

   Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami wykazuję się ogromnym sercem i bardzo chętnie pomagają potrzebującym za co im serdecznie dziękujemy
i liczymy na ich pomoc i wsparcie przez cały rok. We wrześniu nasi uczniowie zebrali 337 zł na akcję „Piórnik do Afryki”, dzięki czemu zakupionych zostało kilkanaście piórników dla dzieci, które często pierwszy raz w życiu mogą otrzymać ten podstawowy, uczniowski atrybut. Jest to potwierdzone na stronie dzieciafryki.com.

   Zaadoptowaliśmy także szkolę w Afryce dla której każdy grosz zebrany przez nas jest bezcenny, gdyż bez naszej pomocy mieszkające tam dzieci nie miałyby szans na rozwój i edukację, a jak powiedział Nelson Mandela „Edukacja to najpotężniejsza broń jakiej możesz użyć aby zmienić świat.”

   To co dla nas jest tak oczywiste, dla innych jest niemożliwe, jednak dzięki odrobinie dobrej woli i naszym wielkim sercom wszystko staje się możliwe. Dzieci zaangażowały się w zbiórkę nakrętek na rzecz dzieci niepełnosprawnych i przynoszą je bardzo chętnie co nas niezmiernie cieszy.

   Od września uzbieraliśmy już kilka worków, które zostały przekazane rodzicom, akcja będzie trwać przez cały rok, dlatego bardzo prosimy o systematyczne przynoszenie korków.

 

   Przed uroczystością Wszystkich Świętych wolontariusze udali się na cmentarz, aby zapalić znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza.

 

   Dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się żywnością, odzieżą oraz zabawkami na rzecz „Jadłodzielni” oraz „Fundacji Sercem Przyprawionej” działającej w Koninie. Dzięki uczniom naszej szkoły, rodzicom oraz nauczycielom, którzy także zaangażowali się w naszą akcję i chcieli podzielić się z innymi możemy przekazać żywność, zabawki i odzież, która zawsze, a szczególnie w czasie przedświątecznym ucieszą tych, którzy z różnych względów potrzebują pomocy. Dziękujemy serdecznie Pani Darii Sękowskiej za pomoc w dostarczeniu naszych darów do fundacji.

 

  W listopadzie dzieci z naszej szkoły przygotowały kilka paczek świątecznych, które trafią do najbardziej potrzebujących dzieci z Ukrainy, Białorusi i Rumunii.

   Nasi uczniowie przygotowali także kartki z okazji Świąt Bożego Narodzenia dla Hospicjum Jana Pawła II w Koninie, które 6 grudnia zostały zawiezione i wraz z życzeniami osobiście przekazane przez naszych wolontariuszy każdemu podopiecznemu Hospicjum oraz podopiecznym z Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego , aby wspólnie z nimi cieszyć radością nadchodzących świąt. Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Fret, za pomoc w tej akcji.

 

 

   Dnia 11 grudnia 2018 roku wraz z uczniami odwiedziliśmy Schronisko w Koninie, aby pomóc bezdomnym zwierzętom. W akcję zaangażowali się uczniowie wraz z rodzicami, a także nauczyciele, którym los zwierząt nie jest obojętny. Udało się zebrać karmę, akcesoria oraz kołdry, koce dzięki którym porzuconym zwierzętom będzie łatwiej przetrwać ten zimowy czas.

 

 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

Related Images:

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930